Bezvadu tīkla problēmu risināšana

Pārliecinieties, ka strādājošajai ierīcei ir ieinstalēti draiveri.

Šajā solī jūs varat iegūt strādājošas ierīces draiverus savam bezvadu tīkla adapteram. Ierīces draiveri ir programma, kas pasaka datoram, kā likt ierīcei strādāt pareizi. Kaut arī dators ir atpazinis bezvadu tīkla adapteri, tam var nebūt draiveru, kas labi strādātu. Jums vajadzētu varēt atrast strādājošus draiverus savam bezvadu tīkla adapteram. Izmēģiniet dažas no opcijām:

  • Pārbaudiet, vai jūsu bezvadu tīkla adapters ir atbalstīto ierīču sarakstā.

    Most Linux distributions keep a list of wireless devices that they have support for. Sometimes, these lists provide extra information on how to get the drivers for certain adapters working properly. Go to the list for your distribution (for example, Ubuntu, Arch, Fedora or openSUSE) and see if your make and model of wireless adapter is listed. You may be able to use some of the information there to get your wireless drivers working.

  • Meklējiet ierobežotos (bināros) draiverus.

    Daudzi Linux distributīvi tikai nāk ar ierīču draiveriem, kuri ir brīvi un atvērtā pirmkoda. Tas ir tādēļ, ka tie nevar izplatīt draiverus, kas ir īpašnieka vai slēgtā pirmkoda. Ja strādājoši draiveri jūsu bezvadu tīkla kartei ir pieejami tikai nebrīvā vai “tikai binārajā” versijā, tie varētu netikt instalēti pēc noklusējuma. Ja šis ir tas gadījums, apmeklējiet bezvadu tīkla adaptera ražotāja mājas lapu, lai apskatītu, vai viņiem nav Linux draiveru.

    Dažiem Linux distributīviem ir rīki, kas var lejupielādēt ierobežotos draiverus jūsu vietā. Ja jūsu distributīvam ir šāds rīks, izmantojiet to, lai redzētu, vai tas var jums atrast kādus bezvadu tīkla kartes draiverus.

  • Izmantojiet savam adapteram paredzētos Windows draiverus.

    In general, you cannot use a device driver designed for one operating system (like Windows) on another operating system (like Linux). This is because they have different ways of handling devices. For wireless adapters, however, you can install a compatibility layer called NDISwrapper which lets you use some Windows wireless drivers on Linux. This is useful because wireless adapters almost always have Windows drivers available for them, whereas Linux drivers are sometimes not available. You can learn more about how to use NDISwrapper here. Note that not all wireless drivers can be used through NDISwrapper.

Ja neviens no šiem variantiem nestrādā, jums vajadzētu pamēģināt citu bezvadu tīkla adapteri, lai apskatītos, vai tas strādā. USB bezvadu tīkla adapteri parasti ir diezgan lēti, un tos var ievietot jebkurā datorā. Pirms pirkšanas jums vajadzētu pārbaudīt, vai šis adapters ir savietojams ar Linux.