Чому керування кольорами є важливим?
Керування кольорами є процесом визначення кольору за допомогою пристрою отримання даних, показ кольору на екрані і друк кольору із постійним збереженням точності кольорів і діапазону кольорів на усіх носіях.
Потребу у керуванні кольорами, ймовірно, найкраще пояснити на фотографії птаха у морозний зимовий день.
Показано типовий перенасичений канал синього кольору, який робить зображення холодними.
Зауважте, що білий колір не є «сніжно-білим», а чорний колір ока тепер виглядає болотяно-брунатним.
Базовою проблемою є те, що діапазони кольорів, із якими здатен працювати кожен із пристроїв, є різними. Отже, хоча ви можете зробити фотографію із дуже яскравим синім кольором, більшість принтерів не здатні відтворити такий колір.
Більшість пристроїв для отримання зображень записують дані у RGB (червоний, зелений, синій канали). Ці дані доведеться перетворити до CMYK (блакитний, малиновий, жовтий та чорний канали) для друку. Ще однією проблемою є те, що немає білого чорнила, тому білизна зображення може бути лише настільки високою, наскільки високою вона є у паперу.
Наступна проблема полягає в одиницях. Без визначення масштабу вимірювання кольору не можна визначити, є 100% червоний майже інфрачервоним чи просто найтемнішим червоним кольором чорнила у принтері. Те, що є 50% червоним на одному дисплеї, ймовірно, може бути чимось на 62% червоним на іншому. Це чимось схоже на повідомлення про те, що пройдено 7 одиниць відстані. Без зазначення одиниці виміру не можна визначити, пройдено 7 кілометрів чи 7 метрів.
Коли йдеться про кольори, одиницею вважають гаму. Гама — діапазон кольорів, які можна відтворити. Пристрій подібний до цифрової дзеркальної фотокамери може мати дуже широку гаму, бути здатним реєструвати усі кольори заходу сонця, але проєктор має дуже вузьку гаму і усі кольори виглядатимуть «вицвілими».
У деяких випадках дані, які виводить пристрій, можна виправити шляхом внесення змін до даних, які надсилають на пристрій, але у інших випадках, коли це коригування неможливе (не можна надрукувати дуже яскравий синій колір), доведеться якось показати користувачеві, як має виглядати результат.
Для фотографів має сенс використання повного тонального діапазону пристрою для відтворення кольорів, щоб переходи у кольорах були плавними. Для іншої графіки може виникнути потреба у точній відповідності кольорів, яка є важливою, коли ви, наприклад, хочете надрукувати на чашці логотип Red Hat і маєте бути певні, що кольором буде саме червоний з логотипу Red Hat.