Властивості файла

Щоб переглянути відомості щодо файла або теки, клацніть на відповідному пункті правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Властивості. Крім того, ви можете позначити пункт файла і натиснути комбінацію клавіш Alt+Enter.

У вікні властивостей файлів вам буде показано дані подібні до типу файла, розміру файла і моменту, коли до нього востаннє було внесено зміни. Якщо вам часто потрібні ці відомості, ви можете наказати програмі показувати їх у стовпчиках перегляду списком або підписах піктограм.

Нижче наведено опис відомостей, які можна переглянути на вкладці Основні. Крім цієї, передбачено вкладки Права доступу і Відкрити за допомогою. Для деяких типів файлів, зокрема зображень і відео, передбачено додаткову вкладку, на якій наведено відомості щодо розмірностей зображення, тривалості відтворення та використаного кодека.

Основні властивості

Назва

Внісши зміни до цього поля, ви можете перейменувати файл. Ви також можете перейменувати файл поза вікном властивостей. Див. Перейменування файла або теки.

Тип

За допомогою цього пункту ви можете ідентифікувати тип файла, зокрема документ PDF, текстовий документ OpenDocument або зображення JPEG. Тип файла визначає, серед іншого, які програми можуть відкривати файл. Наприклад, ви не зможете відкрити зображення за допомогою програми для відтворення музики. Див. Відкриття файлів за допомогою інших програм, щоб дізнатися про це більше.

Тип MIME файла буде показано у дужках; тип MIME є стандартним способом, який комп'ютер використовує для посилання на тип файла.

Вміст

Це поле буде показано, якщо ви переглядаєте властивості теки, а не файла. За його допомогою ви можете бачити кількість записів у теці. Якщо у теці містяться інші теки, вкладену теку буде пораховано як один запис, навіть якщо у ній самій містяться якісь записи. Кожен файл буде пораховано як один запис. Якщо тека є порожньою, для вмісту буде показано запис нічого.

Розмір

Це поле буде показано, якщо ви переглядаєте властивості файла (не теки). Розмір файла вказуватиме та те, скільки місця на диску він займає. Крім того, розмір вказує на те, скільки часу триватиме отримання файла і надсилання його електронною поштою (більші файли довше надсилаються або отримуються).

Розмір може бути подано у байтах, кБ, МБ або ГБ; у випадку останніх трьох одиниць у дужках також буде подано розмір у байтах. З технічної точки зору, 1 кБ дорівнює 1024 байтів, 1 МБ дорівнює 1024 кБ тощо.

Батьківська тека

Місце кожного файла на комп'ютері визначається його абсолютним шляхом. Це унікальна «адреса» файла на комп'ютері, яка складається зі списку тек, які слід пройти на шляху до файла. Наприклад, якщо Івана є файл Resume.pdf у домашній теці, батьківською текою може бути /home/ivan, а місцем зберігання може бути /home/ivan/Resume.pdf.

Вільне місце

Ці дані буде показано лише для тек. Він визначає місце на диску, яке є доступним на диску, де зберігається тека. Ці дані є корисними для перевірки заповненості диска.

Доступ

Дата і час, коли файл було востаннє відкрито.

Змінено

Дата і час, коли файл було востаннє змінено і збережено.