Діагностика і усування проблем, пов'язаних із бездротовою мережею

Переконайтеся, що встановлено працездатні драйвери пристрою

НА цьому кроці ви можете перевірити, чи можна дізнатися працездатні драйвери для вашого адаптера бездротового зв'язку. Драйвер пристрою є частиною програмного забезпечення, яка повідомляє комп'ютеру, як зробити так, щоб апаратний пристрій працював належним чином. Хоча адаптер бездротового зв'язку може розпізнаватися комп'ютером, для нього може не бути драйверів, які працюють належним чином. Можливо, вам вдасться знайти інші драйвери, які працюватимуть. Спробуйте один із наведених нижче варіантів:

  • Перевірте, чи є ваш адаптер бездротового зв'язку у списку підтримуваних пристроїв.

    У більшості дистрибутивів Linux є списки пристроїв бездротового зв'язку, підтримку яких передбачено у дистрибутиві. Іноді, у цих списках наведено додаткові відомості щодо того, як зробити так, щоб певні адаптери працювали належним чином. Перейдіть до списку для вашого дистрибутива (наприклад, Ubuntu, Arch, Fedora або openSUSE) і спробуйте знайти у ньому запис виробника і моделі адаптера бездротового зв'язку. Можливо, вам вдасться скористатися знайденими відомостями і зробити так, щоб ваш адаптер бездротового зв'язку запрацював.

  • Пошукайте закриті (бінарні) драйвери.

    Багато дистрибутивів Linux постачаються лише з драйверами пристроїв, які є вільними і з відкритим кодом. Причиною є те, що поширення драйверів, які є пропрієтарними або драйверами з закритим кодом, заборонено умовами ліцензування. Якщо належний драйвер до вашого адаптера бездротового зв'язку доступний лише у невільній або «двійковій» версії, його, можливо, не буде встановлено до типової системи. У цьому випадку пошукайте якийсь драйвер для Linux.

    У деяких дистрибутивах Linux передбачено інструмент для отримання закритих драйверів. Якщо ваш дистрибутив належить до таких дистрибутивів, скористайтеся цим інструментом для пошуку драйверів до обладнання для бездротового зв'язку.

  • Скористайтеся драйверами Windows для вашого адаптера.

    Загалом, ви не можете скористатися драйвером пристрою, який розроблено для однієї операційної системи (зокрема Windows) у іншій операційній системі (зокрема Linux). Причиною є відмінності у роботі з пристроями. Втім, для адаптерів бездротового зв'язку ви можете встановити шар сумісності драйверів, який має назву NDISwrapper. Цей шар сумісності надає вам змогу скористатися деякими драйверами бездротових пристроїв Windows у Linux. Це корисно, оскільки для адаптерів бездротового зв'язку майже завжди є драйвери для Windows, тоді як драйвери для Linux доступні не завжди. Докладніші відомості щодо користування NDISwrapper можна тут. Зауважте, що скорситатися NDISwrapper можна далеко не для усіх драйверів бездротового зв'язку.

Якщо жоден з цих варіантів дій не працює, вам варто спробувати інший адаптер бездротового зв'язку, щоб переконатися, що він може працювати. Адаптери бездротового зв'язку USB часто є доволі дешевими і здатними до роботи з будь-якими комп'ютерами. Втім, варто переконатися, що адаптер є сумісним із вашим дистрибутивом Linux до його придбання.