Оцінка часу роботи від акумулятора є помилковою
При стеженні за залишковим зарядом акумулятора ви можете виявити, що час розряджання, про який повідомляє система, відрізняється від того часу, протягом якого насправді розряджається акумулятор. Причиною є те, що обчислене значення залишкового часу є лише оцінкою. Зазвичай, оцінки з часом стають точнішими.
Для оцінювання залишкового заряду акумулятора слід взяти до уваги декілька факторів. Одним з них є поточне споживання енергії комп'ютером: споживання залежить від кількості запущених програм, з'єднаних із комп'ютером пристроїв та того, чи запущено інтенсивні обчислювальні завдання (зокрема перегляд відео із високою роздільною здатністю або перетворення форматів музичних файлів). Поточне споживання постійно змінюється — його важко передбачити.
Ще одним фактором є спосіб розряджання акумулятора. З падінням заряду деякі акумулятори починають розряджатися швидше. Без точного знання того, як розряджається акумулятор, можна отримати лише дуже групу оцінку залишкового часу розряджання акумулятора.
З розряджанням акумулятора засіб для керування живленням визначатиме його властивості розряджання і отримувати дані для кращої оцінки строку розряджання акумулятора. Втім, такі дані ніколи не будуть абсолютно точними.
Якщо ви отримуєте нереалістичні оцінки строку розряджання акумулятора (скажімо, сотні днів), засіб для керування живленням, ймовірно, не має даних, які потрібні для притомної оцінки.
Якщо ви від'єднаєте ноутбук від мережі живлення і дасте йому попрацювати певний час від акумулятора, потім під'єднаєте ноутбук до мережі і надасте йому змогу знову заряджати акумулятор, засіб керування живленням має зібрати достатньо даних для своєї роботи.