Вибір безпечного пароля
Вибирайте ваші паролі так, щоб вам було достатньо просто їх запам'ятати, але так, щоб іншим користувачам комп'ютера (а також комп'ютерним програмам) було дуже складно їх вгадати.
Добрий вибір пароля допоможе у підтриманні захисту вашого комп'ютера. Якщо ваш пароль буде просто вгадати, хтось може визначити його і отримати доступ до ваших особистих даних.
Хтось може навіть скористатися комп'ютером для систематизації спроб вгадати ваш пароль. Тому навіть пароль, який важко відгадати людині, може бути просто зламаний програмою для комп'ютера. Ось декілька підказок щодо вибору пароля:
-
Поєднайте у паролі великі і малі літери, цифри, символи і пробіли. Це ускладнить відгадування пароля. Набір символів буде ширшим, а це означає, що для зламу слід буде перебрати більше можливих паролів.
Непоганим способом вибору пароля є створення його на основі перших літер фрази, яку ви можете запам'ятати. Фразою може бути назва фільму, книги, пісні або альбому. Наприклад, ««Гобіт, або Туди і Звідти»» дасть H,aTiZ, або hatiz, або h, atiz.
Використовуйте якомога довші паролі. Чим більше буде символів у паролі, тим довше доведеться його вгадувати людині або комп'ютеру.
Не використовуйте слів, які є у стандартному словнику якоїсь мови. Зламувачі паролів першими спробують скористатися саме такими словами. Найпоширенішим паролем є «password» — такі паролі люди вгадують дуже швидко!
Не використовуйте особистих даних, зокрема дат, номерів паспортів чи водійських ліцензій, а також імен ваших родичів.
Не використовуйте іменників.
-
Вибирайте пароль, який можна швидко ввести, — це зменшує ймовірність того, що хтось може вгадати, що ви набираєте, якщо спостерігатиме за вами.
Ніколи ніде не записуйте ваші паролі. Такі записи дуже просто знайти!
Використовуйте різні паролі для різних речей.
-
Використовуйте різні паролі для різних облікових записів.
Якщо ви використовуватимете однаковий пароль для усіх ваших облікових записів, будь-хто, хто вгадає цей пароль, зможе отримати доступ до усіх ваших облікових записів одразу.
Втім, пам'ятати одразу багато паролів важко. Хоча це не так безпечно, як використання усюди різних паролів, можна скористатися одним паролем для речей, які не є надто важливими (зокрема сайтів спілкування), а інші паролі використовувати для важливих речей (облікових записів у банківських системах та вашої електронної пошти).
Регулярно змінюйте ваші паролі.