Kam veidot rezerves kopijas

Jūsu prioritātei vajadzētu būt veidot rezerves kopijas vissvarīgākajām datnēm, kā arī tām, kurus ir grūti izveidot vēlreiz. Piemēram, sakārtoti secībā no vissvarīgākā uz mazāk svarīgo:

Jūsu personīgās datnes

Tās var saturēt dokumentus, izklājlapas, e-pastus, kalendāra ierakstus, finanšu datus, ģimenes fotogrāfijas, vai citas personiskās datnes, kuras jūs uzskatāt par neaizvietojamām.

Jūsu personīgie iestatījumi

Tas ietver izmaiņas, kuras jūs varat būt veicis ar krāsām, fona attēliem, ekrāna izšķirtspēju, peles iestatījumiem uz jūsu darbvirsmas. Tas ietver arī programmu iestatījumus, piemēram, LibreOffice iestatījumus, mūzikas atskaņotājam un e-pasta programmai. Tie ir aizvietojami, taču var paiet laiks, kamēr tie tiek atjaunoti.

Sistēmas iestatījumi

Lielākā daļa nekad nemaina sistēmas līmeņa iestatījumus kas tiek izveidoti instalēšanas laikā. Ja esat pielāgojis savas sistēmas iestatījumus kāda iemesla dēļ, vai arī jūs izmantojat datoru kā serveri, tad jūs varētu vēlēties veidot rezerves kopijas arī šiem iestatījumiem.

Instalētā programmatūra

Programmatūra, kuru izmantojat, var tikt diezgan ātri atjaunota pēc nopietnām datora problēmām, to pārinstalējot.

Visdrīzāk jūs vēlēsieties veidot rezerves kopijas tām datnēm, kuras ir neaizvietojamas, un datnēm, kas prasa lielu laika patēriņu, lai tos aizvietotu bez rezerves kopijas. Ja lietas ir viegli aizvietojamas, tad jūs varētu arī nevēlēties izmantot diska vietu to rezerves kopijām.