Частота резервного копіювання

Частота створення резервних копій залежить від типу даних, резервні копії яких ви створюєте. Наприклад, якщо ви працюєте у мережевому середовищі із критичними даними, які зберігаються на ваших серверів, навіть щоденного резервного копіювання може бути недостатньо.

З іншого боку, для резервного копіювання даних на вашому домашньому комп'ютері резервне копіювання щогодини навряд чи є доцільним. При складанні розкладу резервного копіювання слід взяти до уваги такі фактори:

  • Час, який ви проводите за комп'ютером.

  • Наскільки часто ви змінюєте дані на комп'ютері і наскільки багато даних підлягають зміні.

Якщо дані, резервне копіювання яких ви хочете виконувати є не дуже важливими, або змінюються не часто, як це трапляється із музичними записами, електронною поштою і сімейними фотографіями, має бути достатньо створення резервних копій щотижня або щомісяця. Втім, якщо, наприклад, ви перебуваєте у процесі податкового аудиту, може знадобитися частіше резервне копіювання.

Загалом, інтервал між створеннями резервних копій має бути не більшим за час, який би ви могли б присвятити повторному виконанню роботи з відновлення втрачених даних. Наприклад, якщо повторне написання втрачених документів триватиме принаймні тиждень, вам слід створювати резервні копії принаймні один раз на тиждень.