Навігація файлами на сервері або спільному ресурсі мережі

Ви можете з'єднатися із сервером або спільним ресурсом мережі для навігації та перегляду файлів на сервері так, наче ви робите це на вашому власному комп'ютері. Це зручний спосіб отримання файлів з інтернету або вивантаження файлів до інтернету. Крім того, так можна ділитися файлами із іншими користувачами вашої локальної мережі.

To browse files over the network, open the Files application from the desktop, and click Other Locations in the sidebar. The file manager will find any computers on your local area network that advertise their ability to serve files. If you want to connect to a server on the internet, or if you do not see the computer you’re looking for, you can manually connect to a server by typing in its internet/network address.

З'єднання з файловим сервером

  1. У програмі для керування файлами натисніть пункт Інші місця на бічній панелі.

  2. У полі З'єднання із сервером введіть адресу сервера у формі адреси. Подробиці щодо підтримуваних адрес наведено нижче.

    Якщо з'єднання із сервером встановлювалося раніше, ви можете натиснути його пункт у списку Недавні сервери.

  3. Натисніть кнопку З'єднатись. У відповідь буде показано файли на сервері. Ви можете здійснювати навігацію файлами так само, як ви здійснювали б навігацію файлами на вашому власному комп'ютері. Крім того, пункт сервера буде додано на бічну панель, щоб ви згодом змогли швидко отримати до нього доступ.

Написання адрес

URL або uniform resource locator («універсальний засіб виявлення ресурсів»), є формою адреси, яка посилається на місце або файл у мережі. Форматування адреси є таким:

схема://назва_сервера.приклад.com/тека

Схема задає протокол або тип сервера. Частина приклад.com адреси називається назвою домену. Якщо слід вказати ім'я користувача, її вставляють перед назвою сервера:

схема://користувач@назва_сервера.приклад.com/тека

У деяких схемах слід вказувати номер порту. Вставте його після назви домену:

схема://назва_сервера.приклад.com:порт/тека

Нижче наведено специфічні приклад для різноманітних підтримуваних типів серверів.

Типи серверів

Ви можете встановити з'єднання із серверами різних типів. Деякі сервери є загальнодоступними і надають доступ до з'єднання будь-кому. Для доступу до інших серверів слід увійти до системи за допомогою введення імені користувача і пароля.

Можливо, у вас не буде доступу до виконання певних дій над файлами на сервері. Наприклад, на загальнодоступних сайтах FTP, ймовірно, ви не зможете вилучати файли.

Адреса, яку вам слід ввести, залежить від протоколу, який сервер використовує для експортування свої спільних файлових ресурсів.

SSH

Якщо у вас є обліковий запис безпечної оболонки на сервері, ви можете з'єднатися із ним за допомогою цього методу. Багато вузлів інтернету надають облікові записи SSH, щоб користувачі могли безпечно вивантажувати файли. Сервери SSH завжди потребують входу до системи.

Типова адреса SSH виглядає так:

ssh://користувач@назва_сервера.приклад.com/тека

При використанні SSH усі надіслані вами дані (зокрема ваш пароль) буде зашифровано, отже інші користувачі у вашій мережі не зможуть їх розшифрувати.

FTP (з авторизацією)

FTP — популярний спосіб обміну файлами в інтернеті. Оскільки при передаванні даних за допомогою FTP шифрування не використовується, багато серверів тепер надають доступ із використанням SSH. Втім, деякі сервери усе ще дозволяють або вимагають використання FTP для вивантаження або отримання файлів. Сайти FTP із реєстрацією користувачів, зазвичай, дозволяють вилучення і вивантаження файлів.

Типова адреса FTP виглядає так:

ftp://користувач@ftp.приклад.com/шлях/

Загальнодоступний FTP

Сайти, які надають доступ до отримання файлів, іноді надають загальний або анонімний доступ до FTP. Ці сервери не потребують для доступу імені користувача і пароля і, зазвичай, не дозволяють користувачам вилучати або вивантажувати файли.

Типова адреса анонімного FTP виглядає так:

ftp://ftp.приклад.com/шлях/

Для доступу для деяких анонімних сайтів FTP потрібно ввести загальнодоступне ім'я користувача і пароль або загальнодоступне ім'я користувача і вашу адресу електронної пошти як пароль. Для цих серверів скористайтеся методом FTP (з авторизацією) і введіть реєстраційні дані, які вказано на сайті FTP.

Ресурс Windows

На комп'ютерах під керуванням Windows використовується закритий протокол для оприлюднення файлів у локальній мережі. Комп'ютери у мережах Windows іноді згруповано у домени з метою упорядковування та кращого керування доступом. Якщо у вас є належні права доступу на віддаленому комп'ютері, ви зможете з'єднатися зі спільним ресурсом Windows з вікна програми для керування файлами.

Типова адреса спільного ресурсу Windows виглядає так:

smb://назва_сервера/спільний_ресурс

WebDAV і безпечний WebDAV

Заснований на протоколі HTTP, який використовують в інтернеті, WebDAV іноді використовують для оприлюднення файлів у локальній мережі і зберігання файлів в інтернеті. Якщо на сервері, з яким ви встановлюєте з'єднання, передбачено підтримку захищених з'єднань, вам слід вибрати цей варіант. У захищеному WebDAV використовують потужне шифрування SSL, отже інші користувачі не зможуть бачити ваш пароль.

Адреса WebDAV виглядає так:

dav://приклад.назва_вузла.com/шлях

Спільний ресурс NFS

На комп'ютерах під керуванням UNIX використовують протокол Network File System (мережевої файлової системи) для оприлюднення файлів у локальній мережі. У NFS захист засновано на UID користувача, який отримує доступ до спільного ресурсу, тому для встановлення з'єднання не потрібні реєстраційні дані для розпізнавання.

Типова адреса спільного ресурсу NFS виглядає так:

nfs://назва_сервера/шлях