Введення спеціальних символів
Ви можете вводити і переглядати тисячі символів з більшості систем писемності з усього світу, навіть тих символів, клавіш для яких немає на вашій клавіатурі. На цій сторінці довідки наведено настанови, за допомогою яких ви зможете вводити спеціальні символи.
Символи
За допомогою програми мапи символів можна знаходити і вставляти спеціальні символи, зокрема емодзі (емоційки), безпосереднім переглядом категорій або пошуком за ключовими словами.
You can launch Characters from the desktop.
Емодзі
Вставити емодзі
Натисніть комбінацію клавіш Ctrl+;.
Виберіть категорію у нижній частині вікна або почніть вводити опису у поле пошуку.
Виберіть емодзі, який слід вставити.
Клавіша компонування
Клавіша компонування — спеціальна клавіша, після натискання на яку можна натиснути декілька інших клавіш для отримання спеціального символу. Наприклад, щоб ввести літеру з акцентом é, ви можете натиснути клавішу компонування, потім ', потім e.
На клавіатурах немає спеціалізованих клавіш компонування. Замість стандартних клавіш, ви можете визначити як клавішу компонування якусь з наявних клавіш на клавіатурі.
Визначення клавіші компонування
Open the desktop and start typing Settings.
Натисніть пункт Параметри.
Натисніть пункт Клавіатура на бічній панелі, щоб відкрити панель.
У розділі Введення спеціальних символів виберіть пункт Скомпонувати клавіші.
Увімкніть перемикач для пункту Скомпонувати клавіші.
Позначте пункт клавіші, яку ви хочете зробити клавішею компонування.
Закрийте вікно.
За допомогою клавіші компонування можна вводити багато типових символів. Приклад:
Натисніть клавішу компонування, потім клавішу ', потім клавішу літери, над якою слід додати акцент, щоб отримати, наприклад, é.
Натисніть клавішу компонування, потім клавішу ` (зворотний акцент), потім клавішу літери, до якої слід додати тупий наголос, щоб отримати, наприклад, è.
Натисніть клавішу компонування, потім клавішу ", потім клавішу літери, над якою слід додати умляут, щоб отримати, наприклад, ë.
Натисніть клавішу компонування, потім клавішу -, потім клавішу літери, над якою слід додати значок довготи, щоб отримати, наприклад, ē.
Докладніший список послідовностей для компонування символів наведено на сторінці щодо клавіші компонування у Вікіпедії.
Кодові позиції
Ви можете ввести будь-який символ Unicode за допомогою лише вашої клавіатури, вказавши числову кодову позицій символу. Будь-який символ ідентифікується чотирицифровою кодовою позицію. Щоб визначити кодову позицію для символу, знайдіть його у програмі Символи. Кодова позиція — чотири символи після U+.
Щоб ввести символ за його кодовою позицією, натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Shift+U, потім введіть чотирисимвольний код символу і натисніть клавішу Пробіл або Enter. Якщо ви часто користуєтеся символами, доступ до яких за допомогою інших способів неможливий, вам буде корисним запам'ятовування символьного коду, щоб згодом вводити його швидше.
Розкладки клавіатури
Ви можете наказати вашій клавіатурі поводитися так, як поводиться клавіатура для введення символів абетки іншої мови, незалежно від тих символів, які показано на фізичній клавіатурі. Ви навіть можете швидко перемикатися між різними розкладками клавіатури за допомогою піктограми на верхній панелі. Щоб дізнатися більше про те, як це зробити, ознайомтеся із розділом Використання альтернативних розкладок клавіатури.
Способи введення
Спосіб введення розширює попередні способи введення спеціальних символів уможливленням введення символів не лише з клавіатури, а і з будь-яких пристрої для введення. Наприклад, ви можете вводити символи за допомогою жестів вказівником миші або вводити японські ієрогліфи за допомогою клавіатури з символами латинки.
Щоб вибрати спосіб введення, клацніть правою кнопкою миші на текстовому віджеті і у під меню Спосіб введення виберіть бажаний для вас спосіб введення. Типового способу введення не визначено, тому вам слід звернутися до документації із способів введення, щоб ознайомитися із прийомами користування ними.