Miért bontja folyamatosan a kapcsolatot a vezeték nélküli hálózatom?
You may find that you have been disconnected from a wireless network even though you wanted to stay connected. Your computer will normally try to reconnect to the network as soon as this happens (the network icon on the taskbar will display three dots if it is trying to reconnect), but it can be annoying, especially if you were using the internet at the time.
Gyenge vezeték nélküli jel
A vezeték nélküli hálózati kapcsolat bontásának gyakori oka, hogy a jelerősség nem elegendő. A vezeték nélküli hálózatok hatóköre korlátozott, így ha túl messze van a vezeték nélküli bázisállomástól, akkor a jel gyenge lehet a kapcsolat fenntartásához. Az Ön és a bázisállomás közti falak és más objektumok is gyengíthetik a jelet.
The network icon on the taskbar displays how strong your wireless signal is. If the signal looks low, try moving closer to the wireless base station.
A hálózati kapcsolat nem jön létre megfelelően
Néha a vezeték nélküli hálózathoz csatlakozáskor először úgy tűnhet, hogy sikeresen csatlakozott, de nem sokkal később a kapcsolat megszakad. Ez akkor történhet meg, ha a számítógép csak részlegesen kapcsolódik a hálózathoz. A kapcsolat ilyenkor létrejön, de valamiért nem sikerül befejezni a kapcsolódást, és az megszakad.
Ennek oka lehet, hogy hibás vezeték nélküli jelszót adott meg, vagy a számítógépének nem engedélyezett a hálózatra csatlakozás (például mert a hálózat felhasználónevet kér a bejelentkezéshez).
Megbízhatatlan vezeték nélküli hardver/illesztőprogramok
Egyes vezeték nélküli hálózati hardverek kissé megbízhatatlanok. A vezeték nélküli hálózatok bonyolultak, így a vezeték nélküli csatolók és bázisállomások néha kisebb problémákba ütköznek, és eldobják a kapcsolatot. Ez zavaró, de sok eszközzel rendszeresen megtörténik. Ha a vezeték nélküli kapcsolata rendszeresen megszakad, akkor ez lehet az egyetlen ok. Ha ez folyamatosan bekövetkezik, akkor fontolja meg más hardver beszerzését.
Forgalmas vezeték nélküli hálózatok
A forgalmas helyeken (például egyetemeken és kávézókban) lévő vezeték nélküli hálózatokra gyakran sok számítógép próbál egyszerre csatlakozni. Néha ezek a hálózatok túlterhelődnek, és képtelenek kezelni a csatlakozni próbáló összes számítógépet, így néhány kapcsolata megszakad.