Hangerő módosítása
A hangerő módosításához nyissa meg a rendszer menüt a felső sáv jobb oldalán, és mozgassa a hangerőcsúszkát balra vagy jobbra. A csúszkát balra húzva ki is kapcsolhatja a hangot.
Ha rámutat a felső sávon lévő hangerő ikonra vagy a rendszer menüben lévő csúszkára, akkor a hangerő az egérgörgő vagy az érintőtábla görgetésével szabályozható.
Egyes billentyűzeteken vannak a hangerő szabályozására szolgáló billentyűk. Ezek általában stilizált hangszórókat ábrázolnak, amelyekből „hullámok” jönnek ki, és gyakran a funkcióbillentyűk közelében vannak. Laptopokon általában a funkcióbillentyűkön találhatók. Tartsa lenyomva az Fn billentyűt a használatukhoz.
Ha külső hangszórókat használ, akkor azok hangerőszabályzói segítségével is módosíthatja a hangerőt. Egyes fülhallgatók szintén rendelkeznek hangerőszabályzóval.
Egyes alkalmazások hangerejének módosítása
Egy alkalmazás hangerejét úgy is módosíthatja, hogy az a többi alkalmazásra ne legyen hatással. Ez például akkor lehet hasznos, ha egyszerre hallgat zenét és böngészi a webet. A webböngésző hangját érdemes lehet kikapcsolni, így a weboldalak hangjai nem zavarják a zenét.
Egyes alkalmazásokban a főablak is tartalmaz hangerőszabályzókat. Ha ilyen alkalmazást használ, akkor használja azt a hangerő módosítására. Ellenkező esetben:
Go to the desktop and start typing Sound.
Kattintson a Hang elemre a panel megnyitásához.
-
A Hangerőszintek alatt használja az egyes alkalmazások hangerőcsúszkáit a hangerő beállításához. Kattintson a csúszka végénél lévő hangszóró gombra az alkalmazás némításához vagy visszahangosításához.
Csak a hangot lejátszó alkalmazások vannak felsorolva. Ha egy alkalmazás lejátszik ugyan hangot, de nincs felsorolva az ablakban, akkor nem támogatja a hangerőszabályzás ezen módját. Ebben az esetben nem fogja tudni megváltoztatni a hangerejét.